single-speaker

Michal Brandis

Slovakia

Michal ukončil inžinierske štúdium na FEI STU v Bratislave v odbore telekomunikácie. Dlhodobo pôsobil v IT oblasti ako Support špecialista. V roku 2018 nastúpil na pozíciu Account manažéra v TITANS freelancers a od roku 2021 pôsobí v role Key Account manažéra a produktového vlastníka interných systémov za celé obchodné oddelenie. V súčasnosti má na starosti viac ako 20 kľúčových klientov po celom svete. Medzi jeho záľuby patrí šerm, rozvoj IT systémov a školenia či tréningy kolegov.

Analýza freelance trhu. Trendy, štatistiky a prehľad v IT projektoch Talk

Slovenský jazyk

Michal Brandis

Všimli ste si, ako často recruiteri nerozumejú IT? Nevedia vám poriadne vysvetliť, akú pracovnú pozíciu ponúkajú, spätná väzba po pohovore sa postupne stáva sci-fi fenoménom a keď už sa vám konečne podarí získať nový projekt, mnohí z vás zaň nedostanú ani férové finančné ohodnotenie? Alebo vám klienti dokonca nezaplatia včas?

Pred takmer jedenástimi rokmi sa dvaja ostrieľaní ajťáci rozhodli vydláždiť pre IT špecialistov novú cestu, ktorá by sa odlišovala osobným a odborne fundovaným prístupom. Tú si do dnešného dňa zvolilo viac ako 29-tisíc freelancerov, od konzultantov cez programátorov, testerov, analytikov až po manažérov, ktorí získavajú špičkové projekty. Dá sa povedať, že značka TITANS ovládla trh outsourcingu IT špecialistov na Slovensku.

Prieskumy uvádzajú, že IT oddelenia rozširuje čoraz menej úspešných firiem. Efektívnejší je pre ne dynamický prenájom tímu. Predstavím vám dôvody, pre ktoré toľkí ajťáci prechádzajú na breh freelancingu a faktory, ktoré vám pomôžu zistiť, či je to pre vás vhodná cesta. Dozviete sa viac o vývoji trhu, odvetviach s najväčším množstvom projektov, finančnom ohodnotení a tiež o špecializáciách, ktoré sú najžiadanejšie na IT projektoch. Na záver vám priblížim rozličné formy spolupráce s klientmi, priemerný čas, ktorí naši Titani strávia na projektoch, a praktický rozdiel medzi živnosťou a sro-čkou.