Mapa

Cesta do Bratislavy

Bratislava patrí medzi najmladšie a tiež najmenšie hlavné mestá Európy. Napriek tomu má bohatú históriu slobodného kráľovského korunovačného mesta, kedy sa ešte nazývala Prešporok a mnoho možností, ako stráviť čas počas vašej návštevy mesta. Bratislava je unikátna svojou polohou, ako jediné hlavné mesto na svete sa nachádza na hranici troch štátov. Dnes je Bratislava významným dopravným uzlom v strednej Európe a možností, ako sa sem dostať, je neúrekom.

Letecky

Ak cestuješ do Bratislavy, môžeš letieť na bratislavské letisko (kód letiska: BTS) alebo na letisko Viedeň (kód letiska: VIE). Viedenské letisko má v porovnaní s bratislavským podstatne väčší výber letov.

Z bratislavského letiska môžeš ísť taxíkom (zavolaj si ho telefonicky, je to lacnejšie), prípadne môžeš ísť autobusom číslo 61 a na zástavke Bajkalská prestúp na autobus číslo 39. Linkou 39 sa odvezieš na zástavku ZOO, kde prichádzaš do cieľa. Ďalej už len nasleduj nálepky PyconSK smerom na kopec.

Ak letíš do Viedne, medzi viedenským letiskom a Bratislavou premáva priame a cenovo dostupné autobusové spojenie každú hodinu od skorého rána až do neskorej noci - jednosmerná jazda stojí okolo 8 EUR, ak si zakúpiš lístok v predstihu môže byť výrazne lacnejší. Týmito autobusmi sa dostaneš na hlavnú autobusovú stanicu Mlynské Nivy.

Autom

  • Z Viedne smerom na letisko Schwechat po diaľnici A4, odboč na diaľnicu A6, ktorá vedie priamo do Bratislavy. Po príjazde do Bratislavy sleduj smer Praha/Brno a ihneď po prechode Dunaja zídite z diaľnice a pokračuj po ceste paralelnej s diaľnicou. Po niekoľko sto metroch prídete na nadjazd, kde odbočíte doľava, ponad diaľnicu smerom k výškovej budove Slovenskej televízie. Hneď za nadjazdom odboč doľava a následne doprava smerom do kopca k univerzitnému kampusu.
  • Z Budapešti po diaľnici M1 smerom na Gyor, neskôr odboč na cestu M15 smerom na Slovensko, do Bratislavy. Po prejazde hraníc pokračujte smerom na Brno podľa inštrukcií vyššie.
  • Z Prahy po diaľnici D1 do Brna, tam odboč na D2, ktorá vedie až na Slovensko a pokračujte smerom do Bratislavy. Po príjazde do Bratislavy pokračuj po diaľnici a opusti ju na výjazde Mlynská dolina (smer Devín, Karlova Ves), ktorý sa nachádza za tunelom. Pozor, výjazd začína hneď za tunelom, preraď sa včas.
  • Z Poľska si zvoľ najlepšiu cestu do Katowíc. Odtiaľ pokčuj po ceste smerom na Čadcu a potom po ceste prvej triedy až do Žiliny. Odtiaľ po diaľnici D1 až do Bratislavy. V Bratislave pokračuj po diaľnici smerom na Prahu/Brno podľa vyššie uvedených inštrukcií (mal/a by si dvakrát prekročiť Dunaj).

Autobusom

Všetky okolité hlavné mestá - Viedeň, Praha, Budapešť, Varšava aj Kyjev - majú priame autobusové spojenie do Bratislavy.

Väčšina autobusov ťa dovezie na hlavnú autobusovú stanici - Mlynské Nivy. Vyjdi zo stanice smerom k oválnej modrej budove VÚB (vedľa budovy s logom BMW), kde nájdeš stanicu mestskej dopravy.

Vlakom

Všetky okolité hlavné mestá Viedeň, Praha, Budapešť, Varšava a Kyjev majú priame vlakové spojenie.

Po príchode na bratislavskú hlavnú stanicu vyjdi hlavným východom. Pred budovou sú zástavky autobusov a električiek. Odporúčame ísť autobusom číslo 32 na stanicu ZOO. Ak sa plánuješ prepravovať po meste častejšie, pozri si stránku imhd.sk pre viac informácií o cenách.

Ubytovanie

V Bratislave máš široké možnosti ubytovania: od coach surfingu cez Airbnb, hostely až po päťhviezdičkové hotely. Hoci sa konferencia koná mimo hlavnej turistickej sezóny, určite odporúčame zabezpečiť si ubytovanie v predstihu.

Sprievodca

V Bratislave sa popri konferencii môžete aj zabaviť a získať jedinečné zážitky. Ak sa rozhodnete ostať v Bratislave o niekoľko dní dlhšie, určite si pozri M_P_ BA (alternatívnu mapu Bratislavy), kde nájdeš prehľad obľúbených miest obyvateľov Bratislavy s ich autentickými odporúčaniami a subjektívnymi názormi.

Prípadne si môžeš pozrieť oficiálne stránky mesta, určené pre návštevníkov, kde nájdete aj iné udalosti, ktoré sa práve odohrávajú v Bratislave.