Lístky si môžeš kúpiť aj priamo na webstránke https://ti.to/pyconsk/2024, ak sa ti tito widget nezobrazuje správne.

Za čo platím?


Miesto konania

Konferencia sa koná na Fakulte informatiky a informačných technológií (Slovenskej technickej univerzity)

Miesto konania je v novej budove, ktorá má príjemné a dobre vybavené prednáškové miestnosti a príslušné priestory. Prvý PyCon SK bol jednou z prvých konferencií v týchto priestoroch!


Rečníci a rečníčky

Naši rečníci a rečníčky sú najlepší. A robia to zadarmo! Niekedy im všakpreplácame cestovné náklady a cenu vstupenky.

Výdavky za letenky a ubytovanie v bratislavských hoteloch tvoria veľkú časť nášho rozpočtu. Taktiež znášame všetky náklady súvisiace so záznamom a zverejnením všetkých príspevkov.


Komunita a inklúzia

PyCon je špeciálna konferencia - je organizovaná komunitou pre komunitu.

Snažíme sa, aby bol PyCon SK dostupný aj pre tých, ktorí majú obmedzené finančné prostriedky.Ak si nemôžete dovoliť kúpiť vstupenku na konferenciu alebo zaplatiť cestu či ubytovanie, požiadajte nás prostredníctvom formuláru o finančnú pomoc. Povedzte nám viac o vašej motivácii zúčastniť sa PyCon SK a my vás budeme informovať o prípadnom schválení finančnej pomoci v dostatočnom predstihu.

Finančná pomoc


Občerstvenie

Obávaš sa, že zaspíš počas prednášky? Už nemusíš, máme všetko - kávu, čaj či vodu.

Budeme mať dvoch profesionálnych baristov, ktorí vám počas celého dňa budú pripravovať čerstvú kávu alebo čaj. Zásobníky s vodou budú k dispozícii na viacerých miestach rovnomerne v celej lobby.


Obed

Počas všetkých troch dní sa budú na obed servírovať rôzne teplé jedlá

K dispozícii budú mäsité aj vegetariánske alternatívy

Snažíme sa tiež byť čo možno najekologickejší, takže jedlo podávame na keramických tanieroch, jeme kovovým príborom a pitnú vodu poskytujeme z recyklovateľných plastových fliaš.


Skutočná cena vstupenky

Skutočná cena vstupenky na konferenciu by bola oveľa vyššia, keby nás nepodporovali naši sponzori a partneri, vďaka ktorým môžeme lístky predávať oveľa lacnejšie.

Bez sponzoringu a partnerov by lístky stáli oveľa viac a táto cena stále nezahŕňa obrovské množstvo dobrovoľníckej práce, ktorú robí Python komunita pred a počas každého PyConu.


Udržateľnosť

PyCon chce byť čo najzelenší. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli vyhnúť sa distribúcii fyzických sponzorských darčekov v taškách, ktoré mnohí z nás nepotrebujú alebo nechcú a ľahko skončia v košoch.

Populárne tričká PyCon budú k dispozícii iba v rámci vstupenky Community Supporter, aby sa zabezpečilo, že sa dostanú len k tým, ktorí ich naozaj chcú. Vďaka vyššej cene tričiek si budeme môcť vybrať kvalitnejší materiál, ktorý dlhšie vydrží a neskončí ako ďalší zbytočný odpad.

Naším cieľom je byť čo najviac zero-waste. Pomôžte nám v našej iniciatíve a prineste si svoje znovu použiteľné fľaše na vodu a šálky na kávu!


Sekcia pre začiatočníkov a začiatočníčky

PyCon nie je iba pre skúsených programátorov, našou snahou je šíriť vedomosti, propagovať programovací jazyk Python a vytvárať pestrú, podporujúcu sa komunitu, kde sa môžu všetci členovia vzájomne učiť a spoločne rozvíjať.

Preto ponúkame záujemcom o programovanie, ktorí nemajú veľa predchádzajúce skúsenosti, možnosť absolvovať prednášky a workshopy, kde si osvoja základy Pythonu.


Odporúčania pre zdravie a bezpečnosť na konferencii

Našim cieľom je vytvoriť bezpečné prostredie v mieste konania konferencie a zabrániť šíreniu respiračných chorôb. Aj keď v súčasnosti (január 2024) na Slovensku neexistujú žiadne obmedzenia na podujatia, odporúčame účastníkom, aby mali aktuálne očkovanie. Očakávame, že účastníci budú ohľaduplní k ostatným a že sa izolujú v prípade príznakov respiračného ochorenia. Na základe pandemickej situácie a oficiálnych regulácií môžu byť tieto pravidlá ešte upravené.