Lístky si môžeš kúpiť aj priamo na webstránke https://ti.to/pyconsk/2024, ak sa ti tito widget nezobrazuje správne.

Za čo platím?


Miesto konania

Konferencia sa koná na Fakulte informatiky a informačných technológií (Slovenskej technickej univerzity)

Miesto konania je v novej budove, ktorá má príjemné a dobre vybavené prednáškové miestnosti a príslušné priestory. Prvý PyCon SK bol jednou z prvých konferencií v týchto priestoroch!


Rečníci a rečníčky

Naši rečníci a rečníčky sú najlepší. A robia to zadarmo! Niekedy im všakpreplácame cestovné náklady a cenu vstupenky.

Výdavky za letenky a ubytovanie v bratislavských hoteloch tvoria veľkú časť nášho rozpočtu. Taktiež znášame všetky náklady súvisiace so záznamom a zverejnením všetkých príspevkov.


Komunita a inklúzia

PyCon je špeciálna konferencia - je organizovaná komunitou pre komunitu

Ak sa zúčastníš konferencie, máš šancu stretnúť podobne naladených ľudí a vypočuť si množstvo zaujímavých príbehov. Pre tých, ktorí si z finančných dôvodov nemôžu dovoliť kúpiť lístok na konferenciu, sme pripravili program na podporu a máme pripravené určité množstvo lístkov zadarmo.


Občerstvenie

Obávaš sa, že zaspíš počas prednášky? Už nemusíš, máme všetko - kávu, čaj či vodu.

Budeme mať dvoch profesionálnych baristov, ktorí vám počas celého dňa budú pripravovať čerstvú kávu alebo čaj. Zásobníky s vodou budú k dispozícii na viacerých miestach rovnomerne v celej lobby.


Obed

Počas všetkých troch dní sa budú na obed servírovať rôzne teplé jedlá

K dispozícii budú mäsité aj vegetariánske alternatívy

Snažíme sa tiež byť čo možno najekologickejší, takže jedlo podávame na keramických tanieroch, jeme kovovým príborom a pitnú vodu poskytujeme z recyklovateľných plastových fliaš.


Skutočná cena vstupenky

Skutočná cena vstupenky na konferenciu by bola oveľa vyššia, keby nás nepodporovali naši sponzori a partneri, vďaka ktorým môžeme lístky predávať oveľa lacnejšie.

Bez sponzoringu a partnerov by lístky stáli oveľa viac a táto cena stále nezahŕňa obrovské množstvo dobrovoľníckej práce, ktorú robí Python komunita pred a počas každého PyConu.


Udržateľnosť

PyCon chce byť čo najzelenší. To je dôvod, prečo sme sa rozhodli vyhnúť sa distribúcii fyzických sponzorských darčekov v taškách, ktoré mnohí z nás nepotrebujú alebo nechcú a ľahko skončia v košoch.

Populárne tričká PyCon budú k dispozícii iba v rámci vstupenky Community Supporter, aby sa zabezpečilo, že sa dostanú len k tým, ktorí ich naozaj chcú. Vďaka vyššej cene tričiek si budeme môcť vybrať kvalitnejší materiál, ktorý dlhšie vydrží a neskončí ako ďalší zbytočný odpad.

Naším cieľom je byť čo najviac zero-waste. Pomôžte nám v našej iniciatíve a prineste si svoje znovu použiteľné fľaše na vodu a šálky na kávu!


Sekcia pre začiatočníkov a začiatočníčky

PyCon nie je iba pre skúsených programátorov, našou snahou je šíriť vedomosti, propagovať programovací jazyk Python a vytvárať pestrú, podporujúcu sa komunitu, kde sa môžu všetci členovia vzájomne učiť a spoločne rozvíjať.

Preto ponúkame záujemcom o programovanie, ktorí nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti, možnosť absolvovať prednášky a workshopy, kde si osvoja základy Pythonu.